سوله

دغدغه بسیاری از افرادی که قصد ساخت سوله دارند اطلاع از قیمت سوله است. به دلیل رقابت زیاد بین شرکت های سازنده ممکن است برخی از سازندگان یک قیمت غیر واقعی به شما اعلام کنند اما در مراحل بعدی هزینه های اضافی را از شما بگیرند و ممکن است در نهایت بیشتر از مبلغ واقعی را پرداخت کنید. بنابراین خواندن این مطلب می تواند به شما کمک کند تا برآوردی از هزینه های ساخت سوله را به دست آوردید. موارد زیادی وجود دارند که در قیمت سوله موثر هستند. شاید برخی از مشتریان به اشتباه فکر کنند فاکتور مهم برای تخمین قیمت متراژ و اندازه آن است اما باید بگوییم که به عوامل دیگری نیز وابسته است. نکته مهم دیگری در زمینه تفکر اشتباه مشتریان این است که می خواهند قیمت دقیقی از از ساخت سوله به دست آورند و همه شرکت های سازنده از تعیین قیمت سوله به صورت دقیق امتناع می کنند زیرا به دلیل عوامل موثر بسیار در ساخت سوله فقط می توان برآورد قیمت سوله را به صورت تخمین شده به دست آورد. یکی از دلایل این مسئله نوسان قیمت متریال ساخت سوله است که به قیمت های جهانی وابسته است.

در نظر داشته باشید که اگر قصد ساخت یک سوله با کیفیت و استاندارد و همچنین کاربردی بودن سوله از اهمیت بیشتری دارد و نباید فاکتور قیمت سوله را فقط ملاک قرار دهید زیرا اگر به کیفیت توجه نشود ممکن است در آینده ای نه چندان دور متحمل هزینه های چندبرابری شوید. آرمان سوله شرکتی با سابقه ای بسیار طولانی و درخشان که در زمینه ساخت انواع سوله و اسکلت فلزی ساختمان و… فعالیت می کند سعی دارد برآوردی دقیق تر از قیمت سوله را به شما ارائه دهد. تا پایان این مطلب با ما باشید.

 

امروزه مشاهده می شود که با استفاده از سوله و سازه های فلزی در موارد مختلف از جمله فروشگاه ها و سالن های ورزشی که نیاز به قاب های با دهانه بزرگ است ساختمان های مختلفی درست می شود. در این بین دقت داشته باشید شرکت های متعددی از جمله شرکت آرمان سوله در زمینه ی نصب و فروش این سازه ها آماده ی ارائه خدمت می باشند و با وجود ویژگی ها و مزایایی که این نوع سازه ها دارند استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است.

اسکلت فلزی تجاری – شهرک صنعتی چهار دانگه2

انواع سازه های بتنی و اسکلت فلزی

امروزه مشاهده می شود که به طور کلی ساخت و ساز در دو صورت سازه هایی با استفاده از اسکلت بتنی و سازه هایی با استفاده از اسکلت فلزی ساخته می شود. در اینجا با وجود اینکه اسکلت فلزی معمولاً مزایای بیشتری نسبت به سازه های بتنی دارد طبیعتاً استفاده از آن در سراسر جهان رونق چشمگیری پیدا کرده است. به طور کلی می ‌توان گفت اسکلت فلزی شامل فولاد، تیر و ستون شده که ستون های این سازه ها به دو صورت عمودی و افقی قرار می گیرد. با اینحال بنیادی ترین مصالح به کار رفته در این نوع اسکلت، فولاد بوده که در حال حاضر از پر اهمیت ترین مصالح در صنایع ساخت و ساز به شمار می‌ رود. دقت داشته باشید که یکی از مهمترین مزیت های فولاد که موجب شده است اسکلت فلزی مقاومت بالایی داشته باشد جوش پذیری، شکل پذیری، همگن بودن و خم پذیری آن محسوب می‌شود. از طرفی سازه ها و ساختمان های اسکلت فلزی به دلیل اینکه در برابر هرگونه ضربه، فشار و عوامل بیرونی از نظیر زلزله مقاوم است و استحکام بیشتری نسبت به بتن داشته و همچنین وزن کمتری دارد مشاهده می شود افراد زیادی از آن بهره برده اند.

 

چند نکته مهم اثر گذار در قیمت سوله

موارد بسیاری وجود دارد که قیمت به آنها وابسته است و برای تعیین قیمت باید به این فاکتورها دقت کنید. از موارد مهم اثر گذار در قیمت ابعاد دهانه سوله ها، شدت نیرویی که به سوله وارد می شود، نوع و کیفیت متریالی که در ساخت سوله استفاده می شود، وزن سوله که به وابسته به وزن فلز مصرفی در سوله و کیفیت فلز می باشد، مهارت تیم اجرا کننده ساخت سوله، ابعاد سوله، طراحی سوله، نوسان قیمت فولاد، بتن، اجرا و نصب ، عایق کاری سوله، محل احداث پروژه را می توان نام برد.

طراحی نیز یکی از موارد مهم تاثیر گذار در قیمت سوله است. بسیاری از ساختمان سوله بر اساس طرح از پیش مشخص شده و پیش ساخته ساخته می شوند و اگر مشتری درخواست برای ساخت سوله مطابق نیاز و سلیقه خود ممکن است قیمت افزایش پیدا کند. ویژگی های مختلفی نظیر جرثقیل ثابت در سوله، سیستم های تهویه، ساخت نیم طبقه در سوله، نازک کاری و نمای بیرونی و داخلی سوله، تغییر عایق کاری سوله و همچنین افزایش ارتفاع سوله می توانند به طرح های اولیه ساخت سوله اضافه شوند که هم زمان ساخت و هم قیمت سوله را افزایش می دهد.

 

سازه فلزی سوله چیست؟

یکی از پرکاربردترین انواع سازه های فلزی سوله می باشد که در اسکلت ساختمان کارخانه ها، مرغداری ها، آشیانه‌های هواپیما، انبار ها، فروشگاه ها، تعمیرگاه ها و سالن های ورزشی و به طور کلی تمامی مکان هایی که نیاز به دهانه بزرگ می‌باشد استفاده می شود. با این حال به طور کلی می‌توان گفت سوله سازه فلزی با سقف شیب دار بوده که در ساخت آن باید از محاسبات فنی خاصی استفاده شود. دقت داشته باشید این سازه ها با وجود کارایی و کاربردی که دارند دارای ابعاد متفاوتی بوده و در این بین جهت مقرون به صرفه بودن قیمت در ساخت، باید نسبت به نوع کاربرد و ابعاد آن ها بسیار دقت نمود که این امر می‌تواند توسط افراد خبره صورت پذیرد. در این سازه ها به دلیل بزرگ بودن ابعاد تیرها و ستون ها باید از تیر ورق در پروفیل ها استفاده نمود. با این وجود لازم است بدانید شرکت های متعددی از جمله شرکت آرمان سوله این امکان را به مشتریان داده تا جهت سفارش و نصب این نوع سازه ها با متخصصین مجرب این شرکت در ارتباط باشد و بتوانند در سریع ترین زمان ممکن خدمات خود را در این زمینه ارائه دهند.

اسکلت فلزی شخصی در منطقه دروس پاسدارانخصوصیات مهم در مورد سوله

به طور کلی با وجود استفاده هایی که از این سازه می‌شود می‌توان گفت این سازه، ساختمان فولادی پیش ساخته ای بوده که در سراسر جهان بیشترین کاربرد را دارد. با توجه به اینکه این سازه های فلزی دارای سایز های متفاوت بوده و معمولاً دارای دهانه‌های بسیار بزرگتر از سازه های معمولی هستند می توان گفت جهت اجرای آن نمی‌توان از پروفیل های موجود در بازار استفاده کرد بلکه باید اقدام به ساخت آنها نمود که اصطلاحاً به آن تیر ورق گفته می شود. حال دقت داشته باشید که لازم است در اندازه گیری دقیق ابعاد این سازه های فلزی دقت زیادی به عمل آید و طبیعتا بهتر است این کار را به افراد خبره و با تجربه در این زمینه سپرد. لازم به ذکر است که مهمترین نکات حائز اهمیت در ساخت این سازه شامل بررسی و اندازه گیری میزان مقاومت خاک، پوشش سقف در نظر گرفته هنگام ساخت، جهت و سرعت وزش باد، میزان بارش برف، نیروی زلزله و نحوه رنگ آمیزی می باشد به طوری که رنگ آمیزی با قلم مو مناسب این قطعات نبوده و بهتر است با پیستوله رنگ آمیزی استفاده شود.

 

قیمت سوله برای هر متر مربع

همانطور که گفته شد عوامل بسیاری در تعیین قیمت سوله تاثیر می گذارند. برای اینکه بتوانیم قیمت سوله برای هر متر مربع را به دست آوریم باید به اندازه و ابعاد آن دقت بیشتری کنیم. بخصوص ارتفاع و وزن سوله و همچنین دهانه سوله بیشترین تاثیر را دارند. به طور مثال مقدار فولادی که برای ساخت یک سوله با ارتفاع 6 متر و دهانه 20 متر، 25 کیلوگرم فولاد به ازای هر متر مربع نیاز است. اگر برای همین ارتفاع 6 متری دهانه سوله 30 متر در نظر گرفته شود نیاز به سه کیلوگرم فولاد اضافه به ازای هر متر مربع مورد نیاز می باشد. بنابراین می توان گفت ابعاد در قیمت سوله برای هرمتر مربع تاثیر مستقیم دارد. اگر ارتفاع نیز تغییر کند قیمت نیز افزایش پیدا می کند. ارتفاع و ابعاد نیز طبق کاربری سوله تغییر می کنند به طور مثال قیمت سوله ورزشی بیشتر ازهزینه ساخت سوله ای است که به عنوان انبار استفاده می شود. سوله ورزشی دارای ارتفاع بیشتری است. اگر بخواهیم به صورت تقریبی و تخمین زده قیمت ها را در نظر بگیریم ساخت سوله با دهانه 15 متری قیمت برای هر متر مربع حدود 180 هزار تومان می باشد. قیمت سوله با دهانه 25 متری تقریبا برای هر متر 220 هزار تومان می باشد و دهانه 100 متری به ازای هر متر مربع 470 هزار تومان می باشد. این مبلغ قطعی نمی باشد و باید قبل از هر اقدامی برای محاسبه مالی با مشاوران آرمان سوله بررسی و برآورد هزینه نمایید تا شبه ای در محاسبات نقدینگی پیش نیاید.

قیمت های اعلام شده در این مطلب حدودی و تقریبی هستند و با توجه بازار جهانی متریال و نرخ ارز قیمت سوله ممکن است در فاصله های زمانی کوتاه تغییر کنند. شما می توانید برای استعلام دقیق قیمت از سایت آرمان سوله کمک بگیرید. مهندسین با تجربه آرمان سوله بعد از بررسی دقیق پروژه شما قیمت تقریبی با درصد خطای پایینی به شما اعلام می کنند و شما می توانید به درستی برای ساخت سوله تصمیم بگیرید.

 

قیمت سوله برای انواع مختلف آن

سوله ها به طور کلی در دو دسته سنگین و سبک قرار می گیرند که روش های متفاوتی برای ساخت سوله سبک وجود دارد. سوله فضایی فولادی، سوله خرپایی، سوله UBM سه نوع ساخت سوله سبک هستند. سوله UBM را می توان از نوع سوله های مقاوم دانست که زمان نصب آن از انواع دیگر کمتر است. بنابراین قیمت سوله در این نوع می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. این نوع سوله برای مکان هایی که طراحی آن اسکلت وجود نداشته مناسب است و در آن هیچ گونه ستون و جوشکاری و یا بتونه کاری وجود ندارد. قیمت سوله ارزان و مقرون به صرفه و در عین حال بسیار مقاوم می باشد.

خرپایی نوع دیگری از سوله است که با پیشرفت تکنولوژی پدید آمده اند که در ساخت آن از مقاطع خرپایی استفاده شده است و به دلیل سبک خاص طراحی اش می تواند بار بیشتری را با توزیع بین خرپا تحمل کند. یک نمونه با قیمت مناسب و مقاومت بسیار بالاتر نسبت به سایر سوله ها است. از ویژگی های منحصربه فرد آن سبک تر بودن وزن آن است. قیمت سوله خرپایی نیز با توجه به مواردی که پیش تر بیان شد، به موارد بسیاری بستگی دارد. از جمله این موارد وزن هر متر مربع و ارتفاع و نوع سقف سوله هستند.

سازه های فضایی فولادی در واقع می توان گفت نوع خاصی از سوله خرپایی است که برای سوله هایی که ارتفاع بیشتر و دهانه بزرگتری دارند استفاده می شود. این سوله ها بدون ستون هستند. قیمت سوله در این انواع خاص به نسبت سوله های دیگر مقرون به صرفه تر است.

به صورت تقریبی می توان گفت قیمت سوله برای انواع مختلف برای هر متر مربع برای دهانه 60 متری 350 هزار تومان و برای دهانه 90 متری 440 هزار تومان است.

سوله UBM یا قوسی

سوله UBM از جدیدترین و کاربردی ترین انواع ساخت سوله میباشد . سوله UBM را به حالت قوسی یا U شکل میسازند، از این رو به آن سوله قوسی نیز گفته میشود. سوله های قوسی را میتوان زیر مجموعه سوله های سبک دانست. سوله های UBM علاوه بر سبک بودن بسیار مقاوم هستند. این نوع سوله را بدون اسکلت و ستون میسازند و میتوانند در موارد گوناگونی مورد استفاده قرار گیرند. برای ساخت سوله های UBM از ورق های گالوانیزه که با دستگاهsimer بهم دوخته شده اند، استفاده میکنند. سوله های قوسی به جهت تونل شکل بودنشان در برابر برف و باد بسیار مقاوم هستند . این نوع سوله به دلیل عدم استفاده از جوشکاری، پروفیل و میلگرد در مراحل ساخت ، با قیمت پایین تری به اتمام میرسد. وزارت بهداشت استفاده از این نوع سوله را در دام داری و مرغداری ممنوع کرده است چراکه سقف آن، از پلی آرتان ساخته شده و میکروب ها و باکتری ها را به خود جذب میکند که به هیچ وجه قابل ضدعفونی نیست.

نحوه طراحی انواع سوله

در طراحی این سازه باید از تخصص و تبحر استفاده شود و فاکتورهای مهمی که در طراحی این سازه ها دخیل هستند را مورد بررسی قرار داد تا بتوان با صرفه ی اقتصادی و به دور از هزینه های گزاف اقدام به ساخت این سازه نمود. از طرفی دقت داشته باشید اگر استحکام و پایداری سازه ضعیف باشد موجب ایجاد حوادث جبران ناپذیر خواهد شد. با این وجود قبل از طراحی این سوله باید اطلاعاتی در مورد بارگذاری بار مرده، بار برف و تقارن، بارگذاری جانبی سوله، ضریب منطقه ای، ارتفاع جانبی سوله، ارتفاع دیوار، دهانه و طول سازه، تعداد قاب های طولی سازه، نحوه کنترل جابجایی، پوشش مورد نظر از سقف، محاسبات ضریب طول موثر و غیره مورد بررسی قرار گیرد.
حال لازم است بدانید این سازه های فلزی دارای انواع مختلفی بوده که شامل سازه تک دهانه، سوله دو یا چند دهانه و سازه قوسی می شود. دقت داشته باشید این سازه ها به دلیل سبکی، انعطاف پذیری و استحکام امکان طراحی و اجرای سازه ها با ابعاد بزرگ، توانایی اجرای سازه با اشکال متنوع و موارد این چنینی را دارد که این امر موجب شده است روز به روز سوله سازی در ایران رونق پیدا کند. همچنین دقت داشته باشید برای طراحی این سازه های فلزی از نرم افزاری به نام سوله پرداز استفاده شده که با استفاده از این برنامه می توان حماله های جرثقیل فونداسیون ها و پل جرثقیل را طراحی نمود.

 

اجرا سوله و اسکلت فلزی توسط vip

با وجود کیفیت بالا و سرعت ساخت و همچنین هزینه کمی که اسکلت های فلزی از جمله انواع سازه های فلزی سوله دارد مشاهده می شود، با گذشت زمان این نوع اسکلت ها جای اسکلت های بتنی را گرفته و در ساخت و ساز این سازه ها نیز از این نوع فلزها استفاده می شود. در این بین دقت داشته باشید که در حال حاضر خدمات متنوعی در ساخت انواع اسکلت فلزی توسط شرکت آرمان سوله ارائه شده که توسط این خدمات شما می ‌توانید نوع سازه فلزی مورد نظر خود را سفارش داده تا متخصصین این شرکت برای شما در کارخانه با استفاده از ابزار و لوازم خاصی که دارند اقدام به ساخت اسکلت فلزی کرده و در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه بسیار مناسبی آن را به شما تحویل بدهند. لازم است بدانید این شرکت با بکارگیری پرسنل مجرب و

اصلی ترین مصالح به کار رفته در اسکلت فلزی، فولاد می باشد

کارخانه‌هایی که مجهزترین خدمات را در سراسر ایران ارائه می‌کنند به شما این امکان را می دهد تا با ارسال اطلاعات سازه ای خود در مورد هزینه و قیمت و همچنین مدت زمان ساخت این سازه ها از کارشناسان و مشاوران کمک بگیرید.

خصوصیات خدمات آرمان سوله

با وجود اینکه شرکت آرمان سوله از کارشناسان حرفه ای با سال ها تجربه در این زمینه بهره می گیرد و با توجه به اینکه این شرکت سال ها سابقه کار دارد طبیعتاً افراد می ‌توانند با اطمینان کامل در سراسر تهران از خدمات ساخت و تعمیر و نصب اسکلت های فلزی این شرکت استفاده نمایند و با وجود این که امکان سفارش اینترنتی این سازه ها برای مشتریان توسط این شرکت فراهم شده است طبیعتا نیاز به حضور در مراکز ساخت آن بوده بلکه تنها می توان با ارسال اندازه ها و ارتباط برقرار کردن با مشاورین شرکت آنچه را که می ‌خواهید تحویل بگیرید. باید بدانید کارکنان این شرکت با ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و با پایین ترین قیمت رضایت مشتریان را سرلوحه ی کار خویش قرار داده اند و با گذراندن دوره های تخصصی در این زمینه استفاده از خدمات ساخت انواع اسکلت فلزی را برای تمامی هم وطنان آسان نموده اند.

 

نتیجه گیری

با توجه به این که قیمت سوله از موارد مهمی است که هر کارفرما به آن توجه ویژه ای دارد در این مطلب سعی شد در رابطه با هزینه ساخت سوله و موارد تاثیر گذار در قیمت و همچنین قیمت برای انواع مختلف سوله نکاتی را شرح دادیم تا بتوانید برآورد دقیقی از ساخت و قیمت به دست آورید. شرکت آرمان سوله در طی  سالیان طولانی سابقه درخشانی کسب کرده است و با بهترین کارشناسان و مهندسان در این حوزه می توانند به مشتریان با مشاوره رایگان کمک کنند تا قیمت سوله را به صورت تقریبی تخمین بزنند و در صورت تمایل شروع به ساخت سوله کنند.

دانلود نسخه PDF

Comments (5)

 • سوله Reply

  خوب بود

  آگوست 23, 2019 at 1:52 ق.ظ
 • ahmad Reply

  نحوه سفارش به چه صورته

  جولای 12, 2020 at 10:31 ق.ظ
  • modir Reply

   سلام با واحد فروش تماس بگیرید
   021-22943190

   جولای 19, 2020 at 10:58 ق.ظ
 • مرادی Reply

  سلام‌ ! مطالب رو خوندم بسیار جامع و کاربردی بود.

  همواره پرتوان و موفق باشید … .

  جولای 18, 2020 at 12:46 ق.ظ
  • modir Reply

   خواهش میکنم

   جولای 19, 2020 at 11:01 ق.ظ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *