سوله ی ارزان برای صرفه جویی اقتصادی بیشتر

سوله¬ی سبک خود ایستا
استفاده از سوله ی سبک، هزینه ی کمتر ، کارایی بیشتر
دسامبر 6, 2018
حل اختلافات سوله و اسکلت فلزی
حل اختلافات سوله و اسکلت فلزی
دسامبر 16, 2018
سوله¬ی ارزان

سوله ­ی ارزان

بعد از ساخت اولین سوله­ ها و استقبال زیادی که برای استفاده از آنها صورت گرفت توجه به ایمنی و مقاومت بیشتر آنها افزایش یافت و هرچه از زمان تولید اولین سوله ­ها می گذرد استحکام این سازه­ها نیز با استفاده از روش­های نوین ساخت افزایش می ­یابد. هرچند سوله­ ها به نسبت ساخت دیگر سازه­ ها و نیز کارایی­ هایی که دارند جز سازه­ های مقرون به صرفه محسوب می­ شوند اما باز هم بسیاری از افراد به دنبال ساخت سوله­ ی ارزان هستند تا بتوانند ضمن بهره گیری از تمام مزایای سوله هزینه­ ی کمتری نیز برای ساخت آن به کار برند.

سوله¬ی ارزان

این دسته از افراد معمولا درصدد تهیه­ ی سوله­ی ارزان دست دوم می­ باشند تا به خیال خودشان بتوانند هزینه­ ها را کاهش دهند. اما باید گفت که این افراد سخت در اشتباه می­ باشند زیرا اولا از آنجا که از سوله­ی دست دوم قبلا استفاده شده است قطعا دارای استهلاک می­ باشد. همچنین ممکن است که سوله ­ای که خریداری می­کنند مناسب با هدف آنها طراحی نشده باشد که جمع این موارد نه تنها موجب صرفه جویی نمی­ گردد بلکه ممکن است هزینه­ های اضافی نیز به بار بیاورد. از این رو خرید سوله ­ی ارزان دست دوم به هیچ عنوان توصیه نمی ­گردد.

سوله­ ی ارزان

سوله­ های تیرورقی را نمی­ توان جز سوله­ های ارزان به شمار آورد زیرا در ساخت این سوله­ ها فولاد زیادی مصرف می­شود و فوندانسیون آن نیز به کار مهندسی بیشتری نیاز دارد اما اگر در اندیشه­ی تهیه­ ی سوله­ ی ارزان اما نو هستید دو گزینه­ی مناسب برای شما وجود دارد. سوله­ ی ارزان خرپایی و سوله­ ی UBM .

سوله­ های خرپایی در دو نوع سبک و فوق سبک موجود می­باشند و استفاده از آنها برای هیچ گونه کاربری محدودیت ندارد. جابه جایی آنها از مکانی به مکان دیگر به راحتی صورت می­گیرد.  در ساخت این سوله­ ها از فولاد کمتر و پروفیل بیشتری استفاده می­شود. برای فوندانسیون آنها قابها در فاصله­ ی 3 متری از زمین قرار می­گیرند که موجب می­شود نیازی به میلگرد بیشتر و ضخیم­تر نباشد. همچنین نصب و اجرای آنها نیاز به نیروی متخصص ندارد.  مجموع تمامی این ویژگی­ها سوله­ های خرپایی را جز سوله­ی ارزان قرار داده است و ساخت آنها حدود 15 درصد ارزانتر از سوله های تیرورقی است.

دسته دوم از سوله­ی ارزان سوله های UBM هستند. اگر می خواهید یک سوله­ی ارزان دست دوم تهیه کنید بهتر است به جای آن به فکر سفارش یک سوله­ی UBM باشید. در ساخت این سوله ها از ورق های گالوانیزه استفاده می شود که به وسیله ی دستگاه UBM به شکل قوس در آمده و بر روی هم مونتاژ می شوند. ساخت این سوله ی ارزان احتیاج به مصالح کمتری دارد و هزینه ی ساخت آنها تقریبا نصف سوله های معمولی است از این رو می توان سوله های UBM را کاملا سوله­ی ارزان به شمار آورد. اجرای این سوله نیازی به پی سازی ندارد و همین امر نیز مزید بر ارزانتر شدن این سوله ها می شود. ساخت این نوع سوله ها به نیروی انسانی کمتری نیاز دارد و در همان محل پروژه طراحی و نصب می گردد که سبب می شود متقاضی یک سوله­ی ارزان در اختیار داشته باشد. تنها ایراد این سوله ها آن است که به خاطر محدودیت در اندازه ی دهانه برای هر نوع کاربری مناسب نیستند و البته جا به جایی آنها هزینه­ی بیشتری نسبت به سوله های خرپایی دارد.

دیدگاه ها بسته شده است