سوله

سازه فلزی ( سوله )، چوب یا بتون: مواد مختلف زیادی وجود دارد که می تواند برای تکمیل یک پروژه ساختمان سازی تجاری یا صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. وقتی در میانه یک پروژه ساختمان هستید، هنگام انتخاب ویژگی های این طرح، عوامل زیادی باید در نظر بگیرید. اما با اندکی تحقیق و برنامه ریزی دقیق، بسیاری از این انتخاب ها راه حل های مناسب را بدست می آورید.

طراحی سوله با چه نرم افزارهایی  انجام می شود؟

یک قسمت از طراحی سالن ها و سوله ها، طراحی اسکلت سوله می باشد که بهترین و کاملترین نرم افزار طراحی سوله ها با نرم افزار 2000  SAP طراحی می شود که دارای ورژن های 12، 14،16، 18 و 20 در بازار وجود دارد، که کاملترین نرم افزار می باشد که تقریبا از 16 سال پیش طراحی سوله ها با این نر م افزار صف انجام می توش برخی از طراحی ها را با ای تپس ETABS هم استفاده کرد  که بیشتر برای طراحی اسکلت ساختمان های اداری و تجاری برای ساختمانهای معمولی می باشد، سوله به دلیل کاملتر بودن و دارای سقف های شیب دار می باشد و برای طراحی فونداسیون سوله که از تیرهای شیب دار دارد از نرم افزار سیف استفاده می شود البته نرم افزارهای دیگری هم می توان استفاده کرد اما انچه بصورت معمول استفاده می گردد نرم افزار  saf می باشد.

 

معرفی نرم افزار های طراحی سازه های فولادی ( سوله )

1) CSI SAP2000

 نرم افزاری کاربردی که در طراحی و آنالیز سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دانشجویان و مهندسان عمران و رشته‌های وابسته، حداقل یک بار با این نرم‌افزار سر و کار داشته‌اند. هر سال امکانات این نرم‌افزار بیشتر می‌شود و با حفظ رابط کاربری ساده و مشخص، بر پیچیدگی انواع محاسبات و آنالیزها اضافه می‌شود. محیط مدل‌سازی گرافیکی سه‌بعدی باعث شده است به سادگی بتوانید به طرح‌های خود تجسم ببخشید و سپس انواع تحلیل‌های لازم را روی آن انجام دهید.این نرم‌افزار تمامی نیازهای لازم برای طراح را یکجا فراهم آورده است و در ساخت سازه‌ها از این نرم‌افزار به طور عملی استفاده می‌شود. یادگیری این نرم‌افزار بسیار تماس با گروه صنعتی آرمان سوله و دریافت مشاورهسریع است و به زمان طولانی برای یادگیری نیازی نیست. قالب‌های آماده‌ای که در نرم‌افزار پیش‌بینی شده است باعث می‌شود قادر به شبیه‌سازی طرح‌های بسیار پیچیده باشید. در این برنامه برای طراحان پل نیز امکانات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است. نگارش جدید این نرم‌افزار در اواخر فروردین به بازار عرضه شد و گران‌ترین آن نسخه Advanced یا پیشرفته است. برنامه SAP2000 آخرین و قوی ترین نسل از سری برنامه تحلیل سازه ها می باشد.

 

قابلیت های نرم افزار CSI SAP2000 Ultimate

 • تحلیل استاتیکی و دینامیکی
 • تحلیل خطی و غیر خطی شامل تحلیل لرزه ای
 • تحلیل بار متحرک کامیون و برای پلها
 • تحلیل P-
 • المانهای سازه ای SHELL و FRAME شامل تیر ستون ، خرپا و رفتار غشایی و پوسته ای
 • المانهای غیر خطی فنر و اتصال ( LINK and SPRING )
 • سیستمهای مختصات چند گانه
 • انواع مختلف CONSTRAINT
 • انواع مختلف بارگذاری ها

 

2) CSI ETABS

 یک نرم افزار مخصوص جهت تحلیل و طراحی سازه های ساختمانی می باشد. قابلیت این نرم افزار جهت تحلیل و طراحی این نوع سازه ها جهت گیری شده است. تمام المان های یک ساختمان برای برنامه شناخته شده هستند. پردازنده های طراحی برنامه بسیار کامل می باشد و تمام المان های ساختمان را می توان در این نرم افزار طراحی کرد. برنامه CSI ETABS برای سیستم های ساختمانی تهیه شده است. ایده برنامه های ساختمانی 35 سال پیش مطرح شده است(1963کلاوف R.W). در هر حال نیاز به برنامه های مخصوص مانند ETABS هنگامی آشکار تر شد که مهندسان سازه تحلیل های غیر خطی استاتیکی و دینامیکی را به صورت عملی مورد استفاده قرار دادند و با پیدایش کامپیوترهای امروزی با قدرت و توان بالا این کامپیوترها برای ایجاد مدل های بزرگتر و پیچیده تر به وسیله مهندسان سازه مورد استفاده قرار گرفتند.

 

مهمترین قابلیت های CSI ETABS 

 • شناخت المان های ساختمان و طبقات
 • محاسبه خودکار جرم و مرکز جرم
 • انتقال بار های ثقلی از کف ها به تیرها
 • تولید و توزیع بارهای جانبی بین تراز طبقات
 • مدل سازی المان های پوسته ای و رامپ ها

 

قابلیت های طراحی برنامه CSI ETABS شامل موارد زیر می باشند:

 • طراحی قاب های فولادی
 • طراحی قاب های بتنی
 • طراحی دیوارهای برشی
 • طراحی تیرهای مرکب

در اینجا پنج دلیل برای گفتن "بله" برای ساختن ساختمان های صنعتی با سوله ( سازه های فولادی ) وجود دارد.

1) سرعت

2) استحکام

مواد استثنایی فولاد، با سایر مصالح ساختمانی مانند چوب، بتن یا آلومینیوم بی نظیر است. استحکام بالای فولاد به سازه ها امکان می دهد تا در پایه های کوچکتر نسبت به ساختمان های بتونی استراحت کنند. فولاد آنقدر قوی است که می تواند تقریباً بیش از یک عمر ایستادگی داشته باشد، واقعیتی که منجر به ضمانت های متعدد و ضمانت های مرتبط با استفاده از آن می شود. سرمایه گذاری مالی شما وقتی به سوله ( سازه های فولادی ) می گویند بله "خوب" است.

3) پایداری

سوله در واقع برای محیط زیست ما سودمند است. این فلز نزدیک به 100 درصد قابلیت بازیافت دارد.

4) طراحی

وقتی شما با فولاد می خواهید سازه ایی را بسازید، پروژه های ساختمانی شما محدود به ساختمان های یک بعدی نمی شوند که دقیقاً مانند هر ساختمان دیگر در اطراف هستند. سوله گزینه ای مناسب برای طیف گسترده ای از برنامه ها است و می توان از آن برای قاب بندی ساده ترین تا پیچیده ترین طرح ها استفاده کرد. فولاد انعطاف پذیر است و می تواند به صورت طیف گسترده ای از طرح ها شکل، قالب و خمیدگی و طیف گسترده ای از قابلیت های ساختمان را ارائه می دهد. با پیشرفت تکنولوژی در طول زمان، قابلیت ها و کاربردهای سوله نیز متنوع شده است.

5) هزینه

بیشتر سازندگان با بودجه کار می کنند. مهلت هایی وجود دارد که باید به آنها برآورده شود و بودجه محدودی برای وقوع آن اتفاق می افتد. استفاده از اقدامات صرفه جویی در هزینه از ابتدای شروع یک پروژه مهم است. انتخاب فولاد و سوله ( سازه های فولادی ) نشان می دهد که برای چند دهه آینده جایگاهی وجود خواهد داشت. چگونه انتخاب فولاد سازه موجب صرفه جویی در هزینه شما می شود؟ زمان ساخت سریع و هزینه های تولید را کاهش می دهد، این بدان معناست که دیگر لازم نیست چند سال صبر کنید تا ROI را ببینید. پس روند پروژه را بیش از انداز جلو انداخته اید. از لحاظ قیمت، قیمت فولاد مصرفی در سوله طی یک دهه گذشته نسبتاً ثابت مانده است یا تغییرات آنچنانی دیده نشده است و یا در صورت افزایش آن نیز باید در نظر داشته که قیمت در مورد بیشتر مصالح ساختمانی دیگر نیز نمی توان ثابت و رو به کاهش باشد روند افزایش یا کاهش مصالح ساختمانی بهم وابسته می باشد و در نهایت، فولاد یک فلز پایدار است، استفاده از آن هیچ هزینه قابل توجهی برای محیط زیست ندارد.
همچنین شما نمی توانید در انتخاب سوله برای پروژه بعدی ساختمان خود اشتباه کنید چون این فلز همیشه کاربرد داشته و میتوان از آن بصورت ادغام در ساختمان سازی استفاده کرد، فواید بسیاری از ادغام فلز در چارچوب می تواند احساس امنیت و اعتماد را برای سالهای آینده به وجود آورد.

تماس با گروه صنعتی آرمان سوله و دریافت مشاوره

جهت انتخاب سوله های نو برای پروژه های خود با قیمتی متعارف می توانید با گروه صنعتی آرمان سوله ارتباط داشته و مشاوره رایگان دریافت نمایید سعی ما برای ارائه سوله های نو می باشد و امکان ارائه سوله دست دوم در صورت تایید مشتری امکان پذیر است در غیر اینصوررت پیشنهاد اولیه ما برای داشتن ساختمانی با عمر طولانی استفاده از سازه های فلزی نو می باشد،

شما با شماره های 02122949613 یا 02122943190 جهت دریافت پاسخ های خود می توانید تماس داشته باشید.
گروه آرمان سوله با ارائه خدمات ویژه در طول ساخت سازه های فلزی اعم از داشتن جرثقیل های صنعتی، دستگاه های جوش بروز و ... مشتران عزیز را همراهی می نمایند.