سوله و سازه های فلزی


امروزه مشاهده می شود که با استفاده از سوله و سازه های فلزی در موارد مختلف از جمله فروشگاه ها و سالن های ورزشی که نیاز به قاب های با دهانه بزرگ است ساختمان های مختلفی درست می شود. در این بین دقت داشته باشید شرکت های متعددی از جمله شرکت آرمان سوله در زمینه نصب و فروش این سازه ها آماده ارائه خدمت می باشند و با وجود ویژگی ها و مزایایی که این نوع سازه ها دارند استفاده از آن روز به روز در حال افزایش است.

آیا ساختار فولادی همان سازه فولادی نامیده می شود؟

ساختار فولادی یا سازه فولادی به هر نوع سازه و اسکلت فلزی گفته می شود که با فولاد ساخته شده که انواع آن سازه های صنعتی و ساختمانی یا حتی برای منابع گازی و آبی یا پتروشیمی ممکن از سازه هایی استفاده می شود،

سازه فولادی از ساختار فولادی عامیانه تر می باشد، سازه فولادی که بصورت سقف شیب دار هشتی یا سقف قوسی که ستون هایی با فواصل زیاد اجرا می شود را که بصورت سالن ها استفاده می شود، سوله می گویند که بصورت ساختار هشتی یا بصورت ساختار قوسی که کمتر ساخته می شوند مشاهده می شود.

باید گفت که محل اجرا پروژه که مطابق نظر و سلیقه شماست اما باید مواردی از استانداردها را داشته باشند و تامین این استانداردها ممکن است هزینه بردار باشد و قیمت سوله را بیشتر کند. ابعاد سوله یکی از موارد مهمی است که تاثیر مستقیمی روی قیمت سوله خواهد داشت، قاعدتا هرچه ابعاد ومتراژ بیشتر باشد هزینه ساخت سوله نیز بیشتر می شود. متریالی که در ساخت سوله به کار برده می شود می تواند به نظر کارفرما وابسته باشد. اما باید توجه داشته باشید که قیمت بعضی از مواد تشکیل دهنده سوله به قیمت جهانی وابسته است و به طور مثال قیمت فولاد و آهن کاملا طبق قیمت جهانی محاسبه شده و با توجه به تحریم های اعمال شده به کشورمان ایران و همچنین بالا رفتن نرخ دلار قیمت ها از گذشته بسیار بیشتر شده است.

خصوصیات خدمات آرمان سوله

با وجود اینکه شرکت آرمان سوله از کارشناسان حرفه ای با سال ها تجربه در این زمینه بهره می گیرد و با توجه به اینکه این شرکت سال ها سابقه کار دارد طبیعتاً افراد می ‌توانند با اطمینان کامل در سراسر تهران از خدمات ساخت و تعمیر و نصب اسکلت های فلزی این شرکت استفاده نمایند و با وجود این که امکان سفارش اینترنتی این سازه ها برای مشتریان توسط این شرکت فراهم شده است طبیعتا نیاز به حضور در مراکز ساخت آن بوده بلکه تنها می توان با ارسال اندازه ها و ارتباط تماس با گروه صنعتی آرمان سوله و دریافت مشاورهبرقرار کردن با مشاورین شرکت آنچه را که می ‌خواهید تحویل بگیرید. باید بدانید کارکنان این شرکت با ارائه خدمات با بالاترین کیفیت و با پایین ترین قیمت رضایت مشتریان را سرلوحه کار خویش قرار داده اند و با گذراندن دوره های تخصصی در این زمینه استفاده از خدمات ساخت انواع اسکلت فلزی را برای تمامی هم وطنان آسان نموده اند.

 

اجرا سوله و اسکلت فلزی توسط vip

با وجود کیفیت بالا و سرعت ساخت و همچنین هزینه کمی که اسکلت های فلزی از جمله انواع سازه های فلزی سوله دارد مشاهده می شود، با گذشت زمان این نوع اسکلت ها جای اسکلت های بتنی را گرفته و در ساخت و ساز این سازه ها نیز از این نوع فلزها استفاده می شود. در این بین دقت داشته باشید که در حال حاضر خدمات متنوعی در ساخت انواع اسکلت فلزی توسط شرکت آرمان سوله ارائه شده که توسط این خدمات شما می ‌توانید نوع سازه فلزی مورد نظر خود را سفارش داده تا متخصصین این شرکت برای شما در کارخانه با استفاده از ابزار و لوازم خاصی که دارند اقدام به ساخت اسکلت فلزی کرده و در سریع ترین زمان ممکن و با هزینه بسیار مناسبی آن را به شما تحویل بدهند. لازم است بدانید این شرکت با بکارگیری پرسنل مجرب و کارخانه‌هایی که مجهزترین خدمات را در سراسر ایران ارائه می‌کنند به شما این امکان را می دهد تا با ارسال اطلاعات سازه ای خود در مورد هزینه و قیمت و همچنین مدت زمان ساخت این سازه ها از کارشناسان و مشاوران کمک بگیرید.

نحوه طراحی انواع سوله

در طراحی این سازه باید از تخصص و تبحر استفاده شود و فاکتورهای مهمی که در طراحی این سازه ها دخیل هستند را مورد بررسی قرار داد تا بتوان با صرفه اقتصادی و به دور از هزینه های گزاف اقدام به ساخت این سازه نمود. از طرفی دقت داشته باشید اگر استحکام و پایداری سازه ضعیف باشد موجب ایجاد حوادث جبران ناپذیر خواهد شد. با این وجود قبل از طراحی این سوله باید اطلاعاتی در مورد بارگذاری بار مرده، بار برف و تقارن، بارگذاری جانبی سوله، ضریب منطقه ای، ارتفاع جانبی سوله، ارتفاع دیوار، دهانه و طول سازه، تعداد قاب های طولی سازه، نحوه کنترل جابجایی، پوشش مورد نظر از سقف، محاسبات ضریب طول موثر و غیره مورد بررسی قرار گیرد.
حال لازم است بدانید این سازه های فلزی دارای انواع مختلفی بوده که شامل سازه تک دهانه، سوله دو یا چند دهانه و سازه قوسی می شود. دقت داشته باشید این سازه ها به دلیل سبکی، انعطاف پذیری و استحکام امکان طراحی و اجرای سازه ها با ابعاد بزرگ، توانایی اجرای سازه با اشکال متنوع و موارد این چنینی را دارد که این امر موجب شده است روز به روز سوله سازی در ایران رونق پیدا کند. همچنین دقت داشته باشید برای طراحی این سازه های فلزی از نرم افزاری به نام سوله پرداز استفاده شده که با استفاده از این برنامه می توان حماله های جرثقیل فونداسیون ها و پل جرثقیل را طراحی نمود.

قیمت سوله برای انواع مختلف سوله

این بخش را در صفحه محاسبه قیمت سوله و هزینه های ساخت نوشته ایم در ادامه آن می توان گفت سازه های فضایی فولادی در واقع می توان گفت نوع خاصی از سوله خرپایی است که برای سوله هایی که ارتفاع بیشتر و دهانه بزرگتری دارند استفاده می شود. این سوله ها بدون ستون هستند. قیمت سوله در این انواع خاص به نسبت سوله های دیگر مقرون به صرفه تر است.

به صورت تقریبی می توان گفت قیمت سوله برای انواع مختلف برای هر متر مربع برای دهانه 60 متری 350 هزار تومان و برای دهانه 90 متری 440 هزار تومان است.

 

نتیجه گیری

با توجه به این که قیمت سوله از موارد مهمی است که هر کارفرما به آن توجه ویژه ای دارد در این مطلب سعی شد در رابطه با هزینه ساخت سوله و موارد تاثیر گذار در قیمت و همچنین قیمت برای انواع مختلف سوله نکاتی را شرح دادیم تا بتوانید برآورد دقیقی از ساخت و قیمت به دست آورید. شرکت آرمان سوله در طی  سالیان طولانی سابقه درخشانی کسب کرده است و با بهترین کارشناسان و مهندسان در این حوزه می توانند به مشتریان با مشاوره رایگان کمک کنند تا قیمت سوله را به صورت تقریبی تخمین بزنند و در صورت تمایل شروع به ساخت سوله کنند.