ساخت اسکلت فلزی آرمان سوله

شرکت فنی مهندسی آرمان سوله ارائه دهنده خدمات اسکلت فلزی و سوله
سوله
ژوئن 25, 2019
سوله سبک
نکات مهم در مورد خرید سوله و ساخت آن
سپتامبر 30, 2019
سوله ارزان

سوله ارزان

سوال بسیاری از کارفرمایان این است که از چه روشی برای ساخت اسکلت فلزی استفاده کنند. امروزه ساخت و ساز عموما در دو شکل سازه های بتنی و فلزی انجام می گیرد. معمولا استفاده از سازه های بتنی امروزه متداول تر است اما در این مقاله سعی داریم شما را با مشخصات سازه های فلزی آشنا کنیم و مزایایی که در برابر سازه های بتنی دارند را شرح دهیم تا بتوانید بهترین روش را برای ساخت و ساز انتخاب کنید.

با توسعه شهرها و گسترش ساخت و سازها و صنعتی و حرفه ای شدن سازه ها، باید روش های سنتی ساخت و ساز را با ساخت و ساز مدرن جایگزین کنیم. سازه های فلزی با مزایایی که دارند از جمله مقاومت ساختمان و وزن سبک تر بنا و زمان ساخت کوتاه تر می توانند گزینه ی خوبی برای ساخت و ساز باشند.

اسکلت فلزی که از فولاد و تیر و ستون ساخته می شود دارای مقاومت بسیاری است. فولاد مصالح اصلی و بنیادی به کار رفته در اسکلت فلزی می باشد که به جهت مزایای زیاد فولاد از قبیل مقاومت بالا، جوش پذیری، همگن بودن، شکل پذیری و انعطاف پذیری و ارتجاعی بودن که باعث شده در اسکلت فلزی ساختمان استفاده شود و امروزه از پراهمیت ترین مصالح در صنعت ساخت و ساز به شمار می رود. این سبک از ساخت و ساز باعث می شود که وزن ساختمان کمتر باشد و همچنین در برابر فشار و ضربه و عوامل مخرب دیگر استحکام بیشتری داشته باشد و همچنین دارای تعادل نسبی بهتری باشد.

سازنده اسکلت فلزي

سازنده اسکلت فلزي

ضریب ایمنی بالا اسکلت فلزی

اسکلت فلزی دارای مزایای بسیاری می باشد که باعث می شود ضریب ایمنی سازه فلزی بالا باشد. از جمله این مزایا عبارتند از:
کاهش چشمگیر وزن ساختمان، حجم فونداسیون پایین، در همه مراحل انجام عملیات می توان سازه را مورد تست و بازرسی قرار داد، بدون از بین رفتن مصالح و تخریب سازه می توان اصلاح و رفع عیب کرد و همچنین امکان انجام عملیات در شرایط مطلوب کارخانه و در نتیجه دقت و کیفیت بالا در ساخت اسکلت فلزی.
خصوصیات اسکلت فلزی که ضریب ایمنی اسکلت فلزی را بالا می برد به شرح زیر است:
1. مقاومت متعادل مصالح: فولاد که شاکله اصلی اسکلت فلزی است از مقاومت بالایی برخوردار بوده که در برابر فشار و کشش و همچنین در برابر برش دارای مقاومت خوبی است. در مواقعی که تحت فشار و کشش قرار بگیرد به راحتی قابل تعویض بوده و مقاطع به خوبی عکس العمل نشان می دهند. اما بتن هنگامی که تحت فشار قرار بگیرد و یا در هنگام برش مقاومت کمی دارد. پس سازه هایی که در برابر نیروی کششی مسلح نشده باشند به راحتی تخریب می شوند.
2- خاصیت ارتجاعی: فولاد به دلیل خاصیت همگن بودن خاصیت ارتجاعی بالایی دارد که در محاسبات دقیقا مصداق عملی نیز دارد. به عبارت دیگر محاسبات ارتجاعی یک مقطع فولادی را می توان در محاسبات با اطمینان در نظر گرفت. در سازه های بتنی ارقام به دست آمده زیاد قابل اطمینان و معین نیستند.
3- ماندگاری و دوام بالا: یکی از خصوصیات مهمی که فولاد دارد دوام و مقاومت آن است. اگر در ساخت و نگهداری ساختمان های اسکلت فلزی موارد ایمنی رعایت شود برای سالهای طولانی از آن ها استفاده کرد.
4- حجم کم فضای اشغال شده: ساختمان های ساخته شده با اسکلت فلزی از حجم فونداسیون کمتری برخوردارند و ابعاد و ارتفاع تیرها و ستون های ساختمان فلزی بسیار کمتر از ابعاد و اندازه های ساختمان های بتنی است. سطح اشغال اسکلت در ساختمان های بتنی بیشتر است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *